Türkçe | English | Français
Profesyoneller & Ev Kullanıcıları için Bakır Mutfak Ürünleri
 

NEDEN BAKIR, NEDEN GÜMÜŞ?

İletkenlik ve Pişirme Üzerine:


Asırlardan beri mutfaklarımızda kullanılmakta olan bakır ve gümüş ikilisi Mendeleyev tablosundaki bütün metallerin arasında çok özel bir konuma sahiptir. Sadece dünyamızda değil, tüm evrendeki metallerin içinde gümüş en iletken madendir. Hemen ardından bakır gelmektedir.

(Şema - Gümüş - Bakır - Altın - Alü - Demir)

Bakır ve gümüşün hem dipten hem yanlardan, hem de üstten sağladığı son derece eşit ısı dağılımı yaptığınız yemeklerde müthiş bir fark yaratacaktır; öyle ki, pilavınızın asla dibi tut(a)mayacak, soslarınız ve terbiyeleriniz ise tam kıvamında olacaktır. Dahası, yumurta aklarınız hemen kabaracak, çikolata eritmek, evde lokum yapmak bir çocuk oyuncağı haline gelecek, sütlü tatlılarınızın ise lezzeti her yerde konuşulacak.

Isı muhafazasında da bakır-gümüş ikilisi çok üstün özellikler sergilemektedir, bu nedenle, hiç endişelenmeden haşlamarınızı ve çorbalarınızı asla yanmayacaklarının güvencesiyle saatlerce, hatta günlerce kısık ateşte bırakabilirsiniz. İnanması güç ama gerçek!....


Çevresel Özellikler:

Günümüzde kullanılan bakır ve gümüşün %98’i zaten varolan bakır ve gümüşün geridönüşümünden üretilmektedir. Bu yüzden satın alacağınız Soy ürünleri doğaya son derece dosttur.

Ayrıca bu iki madenin üstün iletkenlik özellikleri enerji kaybını minimize ederek kısıtlı kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır; örneğin, yumurtanızı mum ateşinde bile pişirebilir ve en küçük enerji kaynağını bile israf etmemiş olursunuz.

Görünüm ve Dayanıklılık:

Bakır ve gümüş evrenimizin ender bulunan madenlerinden olduklarından, bu madenlerden yapılmış ürünlerinizin daima bir salt bir değeri bulunacaktır. Buna ilaveten SOY ürünleri tamamen el işi oldukları için dayanıklılıkları çok uzun yıllar sürecek, sizden sonraki kuşaklar da, hem adınızın yazılı olduğu bu ürünleri aynı keyif ve zevkle kullanacaklardır.Bu yüzden biz ürünlerimizi sadece sizlerin değil sizden sonraki nesillerin de kullanabilmesi için tasarlıyor ve üretiyoruz. Buna güvenerek ürünlerimizle ilgili karşılaşabileceğiniz herhangi bir olası sorunda ürünümüzü zaman sınırı olmaksızın bir yenisi ile değiştirme garantisi veriyoruz.

Ayrıca bakır, tüm dünyada yüksek gastronomi ile ilişkilendirildiğinden her mutfağa ayrı bir zengin görüntü verecektir.